DEN HAAG - Stichting Dierenhospitaal en Ambulancedienst 's-Gravenhage e.o. zoekt een fijn nieuw thuis voor Nouri en Jamie, twee zachtaardige tortelduifjes. De twee wachten al zeven maanden op een eigen huis met ruimte, aandacht en vooral gezelschap. Ze mogen samen verhuizen, maar ook afzonderlijk worden geplaatst bij iemand die al één of meer tortelduifjes heeft.
Samen óf apart
Nouri en Jamie kwamen in het dierenhospitaal terecht nadat hun eigenaar niet langer voor hen kon zorgen. Hoewel de twee niet samen in één kooi konden worden gehouden, blijkt uit hun gedrag dat ze wel vriendelijk tegen elkaar zijn. In het hospitaal krijgen ze dagelijks de gelegenheid om uit hun kooi te komen en daar zoeken ze elkaars gezelschap op.
“We kijken bij het plaatsen altijd naar wat een vogel nodig heeft. Vogels zijn sociale dieren en daarom plaatsen we ze nooit als enig vogeltje. Voor Nouri en Jamie betekent dat: samen verhuizen kan, maar apart verhuizen kan ook, zolang er op hun nieuwe adres al een of meer tortelduifjes wonen,” aldus Eveleens.
Juist in de zomer, wanneer veel mensen met vakantie gaan, vraagt de stichting aandacht voor de vogels die op een permanent thuis wachten. Linette Eveleens: “Een adoptie is een bewuste keuze voor de langere termijn. Wie juist in deze vakantietijd denkt: ik heb ruimte, tijd en liefde voor een paar gevleugelde huisgenoten, die nodigen we van harte uit om eens naar onze vogels te kijken.”
Meer vogels wachten op een nieuw thuis
Nouri en Jamie zijn bepaald niet de enige vogels die bij Dierenambulance Den Haag wachten op een nieuwe start. Jaarlijks vangt de organisatie meer dan 600 vogels op. Het gaat om uiteenlopende soorten en situaties: van gewonde vogels die op straat worden gevonden tot dieren waarvan afstand is gedaan.
Op dit moment wachten bijvoorbeeld kanarie Kris, die zomaar een huis binnenvloog, Soesje, die verzwakt in een speeltuin werd aangetroffen, en Harvey, die op eigen initiatief een kapsalon binnenvloog, op een passend thuis. De stichting benadrukt dat ze momenteel veel meer vogels opvangen dan op hun website te zien is. “Grasparkieten, kanaries, valkparkieten, agaporniden, duiven en nog veel meer soorten komen bij ons terecht. Niet iedere vogel staat meteen online. Dus wie denkt: ‘ik heb misschien wel plek voor een vogel, maar zie mijn ideale maatje er niet tussen staan’, mag ons zeker benaderen,” vertelt Eveleens.
Groot tortelhart gezocht
Wie meer wil weten over Nouri en Jamie kan terecht op de website Dierenambulance Den Haag:
https://dierenambulancedenhaag.nl/lief-en-zacht-zijn-de-tortel-lach-duifjes-nouri-en-jamie/
Ook een aantal van de andere vogels zijn hier te vinden: https://dierenambulancedenhaag.nl/adoptiedieren/vogels/

28.9 ℃



































